Az abroncsfejlesztésben állandóan visszatérő kihívás a száraz és vizes útfelületen nyújtott fékteljesítmény és az alacsony gördülési ellenállás konfliktusának feloldása. Európa vezető abroncsgyártója, a Continental, a ContiEcoContact™ 5 abroncsával bravúrosan vágta át ezt a gordiuszi csomót. Ehhez viszont a fejlesztőmérnököknek szinte minden alkotóelemnél – például a karkasz-szerkezetben, az alapanyag-összetételben, az övkontúr és a mintázat terén – áttörést kellett elérniük, hogy az abroncs teljesítményét jelentősen javítani tudják elődjéhez képest.
A gördülési ellenállás és a kezelhetőség közötti ellentmondást az abroncs felépítésével lehet befolyásolni, míg az alapanyag-összetétel a rövid fékútra van hatással vizes útfelületen. Az abroncs övkontúrjának változtatása pedig a futásteljesítmény növeléséhez járul hozzá. A mintázatnak a fékezési tulajdonságokra van pozitív hatása. A végrehajtott fejlesztések révén az abroncs jelentősen jobb összteljesítményt nyújt kiegyensúlyozott vezetési jellemzők mellett. A ContiEcoContact™ 5 abroncsban egyesülnek a hagyományos értékek, a gazdaságosságot megteremtő alacsony üzemanyag-fogyasztás és a jó fékezési tulajdonságok. Mindez tökéletesen kielégíti a közép- és felsőkategóriás gépjárművek igényeit.
Jellemzők:
• Optimalizált gördülési ellenállás az alacsonyabb üzemanyag-fogyasztás érdekében. • Kimagasló fékteljesítmény és rövid fékút vizes útfelületen. • Tökéletes kezelhetőség vizes és száraz úton egyaránt.
EU gumiabroncs címke és hatékonysági osztályok
Az Európai Unió CE 1222/2009-es határozata alapján az összes 2012. július 1-je után gyártott autó és haszongépjármû gumiabroncs beletartozik az EU gumiabroncs címke szabványába, három teljesítmény kategóriába rendszerezve õket: üzemanyag-hatékonyság osztályozás A-tól E-ig, nedves tapadás osztályozás A-tól E-ig, és zajkibocsátás decibelben.
A rendelet által meghatározott gumiabroncs kategóriák magukban foglalják : az újrafutózott, a professzionális közúti, verseny/sport gumikat, valamint a speciális tapadást növelõ gumiabroncsokat, mint a szegecses, T típusú ideiglenes tartalék abroncsok, az 1990-es évek elõtt gyártott gumik, gumiabroncsok melyeknek a megengedett legnagyobb sebessége 80 km/h, abroncsok 254 mm-nél kisebb vagy egyenlõ átmérõjû felnikre, vagy nagyobb vagy egyenlõ, mint 635 mm.
Ez a címke egyrészt arra hivatott, hogy támogassa a gazdasági és ökológiai hatékonyságot a forgalomban, úgy mint a közúti biztonság növelése, másrészt, hogy segítséget nyújtson a fogyasztóknak, hogy a célnak megfelelõen válasszanak gumit, biztosítva a termékek egy bizonyos fokú átláthatóságát. Ennek ellenére, a címke hátránya az, hogy csak korlátozott számú jellemzõrõl tájékoztat. A szakemberek állítják, hogy a gumiabroncsoknak sok más egyéb funkciója van, amelyek fontosak és lényegesek a közúti biztonság érdekében, beleértve, de nem kizárólagosan a vízencsúszásra vonatkozó tulajdonságokat, a menetstabilitást, az élettartamot, a termék jellemzõit nedves és száraz utakon, ami más mint a nedves tapadás, és a tulajdonságait havas felületen.
A gumiabroncs gyártók azt sugallják, hogy a különbözõ intézmények és az ipari magazinok vizsgálati eredményei továbbra is fontos információforrás kell hogy maradjanak a végsõ fogyasztók számára, mert összpontosítják, és értékelik a legkülönbözõbb gumiabroncs tulajdonságokat és funkciókat.
*Az árak tartalmazzák az Áfát és a szállítás ingyenes, amennyiben több mint 1 darab abroncsot rendel. Motorkerékpárgumi rendelése esetén nem számítunk fel szállítási költséget már 1 darabtól sem.